دانشگاه آلکالا اسپانیا

Spain

دانشگاه آلکالا اسپانیا

دانشگاه آلکالا

توضیحات کلی:

دانشگاه آلکالا ،يک دانشگاه دولتي در شهر د-انارس (Alcalá de Henares)  است که در سال 1977 تاسيس شد . شهر د-انارس در فاصله 35کيلومتري شمال شرق شهر مادريد قرار دارد. در اين دانشگاه بيش از 22000 دانشجو در حال تحصيل اند و 2000 استاد در حال تحصيل در اين دانشگاه مي‌باشند. از قرن 18 تغييرات بزرگي در سبک تحصيل در اين دانشگاه اعمال شد و يکي از دلايلي است که این دانشگاه همچنین دارای کیفیت بالایی در زمینه تحقیقات است و از همین روی در سطح جهانی و ملی در جایگاه بسیار خوبی قرار گرفته است.اکثر رشته هاي اين دانشگاه به زبان اسپانيايي تدريس مي‌شود ،از ياد نبريد اين دانشگاه بيش از 500 سال قدمت دارد و در سال 1293 وقتي که ساختمان اين دانشگاه ساخته شد ،تا به حال تغييرات بسيار زيادي کرده است و از بسياري لحاظ برجسته است.

دانشگاه درشهر:

مهم ترین نکته در رتبه بندی هر دانشگاه این است که بدانید هر دانشگاه به پنج مدل رتبه بندی میشود!

:               QS یک موسسه است و اساس یک رنکینگ جهانی دارد

:           TIMESتایمز یک موسسه نشر است که در زمینه نشریات آموزش عالی فعالیت دارد و در کشور انگلستان قرار دارد. ملاک این موسسه در ابتدا برای رنکینگ، شهرت آن دانشگاه بود

:         WEBOMETRICS رتبه‌ بندی وبومتریک (Webometrics) توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (Cybermetrics) اسپانیا انجام می‌پذیرد و شامل پایگاه ‌داده‌های پانزده هزار دانشگاه و حدود ۵ هزار مرکز تحقیقاتی است.

:        SHANGHAI این رتبه ‌بندی دانشگاه‌ها که به رتبه ‌بندی علمی معروف است، همان طور که در مقدمه مقاله بیان شد از معتبرترین رتبه ‌بندی‌ها در سطح جهان است و در واقع اولین رتبه بندی از این قبیل است که امروزه رایج و متداول شده است و  توسط دانشگاه شانگهای ارزیابی می‌شود.

:       URAP رتبه بندی دانشگاه بر اساس عملکرد تحصیلی توسط موسسه انفورماتیک دانشگاه فنی و مهندسی خاورمیانه ارائه شده است. شاخص‌های این رنکینگ، بهره‌ ‌وری بر اساس میزان مقالات منتشر شده، بهره‌ وری بلند مدت بر اساس نتایج سایت Google Scholar، ضریب تحقیق، میزان استناد به مقالات بر اساس داده‌های ISI، ضریب تجمعی یا IF مجلات مختلف، بررسی کیفیت یا همان شاخص H (شاخص عددی برای نمایش بهره‌ وری و تاثیرگذاری علمی دانشمندان به صورت کمی) و همکاری بین‌المللی دانشگاه‌ها، می‌باشد.

د-انارس

رنک:

انواع رتبه بندی:
499 QS
601-800 TIMES
WEBOMETRICS
901-1000 SHANGHAI
URAP

امکانات مورد توجه این دانشگاه:

پردیس { ساختمان های دانشگاه آلکالا در سه پردیس قرار گرفته اند – ساختمان اول در مرکز شهر آلکالا قرار گرفته شده است که در قرن های ۱۶ و ۱۷ بازسازی شد و در آن رشته های علوم اجتماعی ، علوم انسانی ، معماری و حقوق تدریس میشود.ساختمان دوم در خارج از شهر آلکالا قرار دارد و در آن رشته های علوم تجربی ، بهداشت و فناوری های جدید تدریس میشود.پردیس سوم گوادالاخارا نام دارد که در آن دروس آموزش ابتدایی ، پرستاری ، معماری ، گردشگری و علوم بازرگانی ارائه میشود.}

دانشکده/رشته های این دانشگاه:

  • دانشکده هنر و علوم انساني
  • علوم بهداشتي و سلامت
  • مهندسي و معماري
  • حقوق و علوم اجتماعي
  • علوم پايه