دانشگاه خودمختار مادرید (UAM) اسپانیا

Spain

دانشگاه خودمختار مادرید (UAM) اسپانیا

دانشگاه مستقل مادريد يا به آن خودمختار هم گفته مي‌شود که به دانشگاه UAM معروف است ، کلمه UAM مخفف The Autonomous University of Madrid است. اين دانشگاه در تاريخ 1968 ميلادي ،همزمان با دانشگاه هاي بارسلونا و بيلبائو تاسيس شد. اين دانشگاه شامل 32000 هزار دانشجو داخلي و بين‌المللي است. اين دانشگاه داراي دو ساختمان است که ساختمال اصلي آن در منطقه Cantoblanco ،منطقه روستایی در حومه شمالی شهر مادرید، قرار دارد.دانشگاه اتونوما مادرید نیز از بین پنجاه دانشگاهی که جدیداً تأسیس‌شده‌اند در رده نهم دانشگاه‌های برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه شامل 59 دپارتمان و 7 دانشکده است که دانشکده حقوق در دانشگاه اتونوما از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

دانشگاه درشهر:

مهم ترین نکته در رتبه بندی هر دانشگاه این است که بدانید هر دانشگاه به پنج مدل رتبه بندی میشود!

:               QS یک موسسه است و اساس یک رنکینگ جهانی دارد

:           TIMESتایمز یک موسسه نشر است که در زمینه نشریات آموزش عالی فعالیت دارد و در کشور انگلستان قرار دارد. ملاک این موسسه در ابتدا برای رنکینگ، شهرت آن دانشگاه بود

:         WEBOMETRICS رتبه‌ بندی وبومتریک (Webometrics) توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (Cybermetrics) اسپانیا انجام می‌پذیرد و شامل پایگاه ‌داده‌های پانزده هزار دانشگاه و حدود ۵ هزار مرکز تحقیقاتی است.

:        SHANGHAI این رتبه ‌بندی دانشگاه‌ها که به رتبه ‌بندی علمی معروف است، همان طور که در مقدمه مقاله بیان شد از معتبرترین رتبه ‌بندی‌ها در سطح جهان است و در واقع اولین رتبه بندی از این قبیل است که امروزه رایج و متداول شده است و  توسط دانشگاه شانگهای ارزیابی می‌شود.

:       URAP رتبه بندی دانشگاه بر اساس عملکرد تحصیلی توسط موسسه انفورماتیک دانشگاه فنی و مهندسی خاورمیانه ارائه شده است. شاخص‌های این رنکینگ، بهره‌ ‌وری بر اساس میزان مقالات منتشر شده، بهره‌ وری بلند مدت بر اساس نتایج سایت Google Scholar، ضریب تحقیق، میزان استناد به مقالات بر اساس داده‌های ISI، ضریب تجمعی یا IF مجلات مختلف، بررسی کیفیت یا همان شاخص H (شاخص عددی برای نمایش بهره‌ وری و تاثیرگذاری علمی دانشمندان به صورت کمی) و همکاری بین‌المللی دانشگاه‌ها، می‌باشد.

مادرید

رنک:

انواع رتبه بندی:
200 QS
TIMES
WEBOMETRICS
SHANGHAI
URAP

امکانات مورد توجه این دانشگاه:

دانشکده/رشته های این دانشگاه:

  • دانشکده فلسفه
  • هنرهای آزاد
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده علوم اقتصادی و مدیریت بازرگانی
  • دانشکده علوم
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده روانشناسی
  • دانشکده پلی تکنیک برتر
  • دانشکده تربیت و آموزش معلم