دانشگاه فدرال کازان

Russia

دانشگاه فدرال کازان

شهر بسيار زيباي کازان ،مکاني که امپراطور الکساندر اول دانشگاه فدرال کازان را در سال 1804 (بيش از 200سال) پيش تاسيس کرد.اين دانشگاه بسيار به جامعه پزشکي خدمت کرده و تا به حال پزشکان زيادي به دنيا اهدا نموده است ،

دانشگاه کازان يکي از معتبر ترين داشنگاه پزشکي در روسيه و جهان است و همچنين اروزي بسياري از دانشجويان پزشکي!

این دانشگاه دارای بالاترین استاندارد های آموزشی روز دنیا می باشد و سیستم آموزشی در این دانشگاه دانشجو محور است و دانشجویان به صورت روزانه وظیفه دارند که کارهای خاصی را به انجام برسانند.

دانشجویان در دانشگاه فدرال کازان دائما تحت ارزیابی علمی می باشند به همین دلیل به شما می گوییم که برای این که بتوانید یک پزشک خوب و متبحر در سطح جهانی شوید، دانشگاه پزشکی کازان مناسبات بسیار خوبی را برای شما فراهم می کند اما بدانید که ورود و تحصیل در این دانشگاه آسان نخواهد بود.

شهر کازان جزو زيبا ترين شهر هاي روسيه ویک شهر چند ملیتی و چند فرهنگی می باشد و دارای جمعیت قابل توجه مسلمان نیز می باشد. به طور کلی در کنار صد ها مزیتی که تحصیل در روسیه برای شما فراهم می آورد، یک مزیت دیگر این است که در تمامی شهر های روسیه، مسلمانان هم زندگی می کنند.تنها در این شهر است که شما می توانید هم زیستی مسالمت آمیز دو فرهنگ شرقی و غربی را با چشمان خود ببینید و لمس کنید. بیش از هزار مرکز درمانی و آموزشی به صورت مستقیم و غیر مستقیم زیر نظر این دانشگاه می باشد و در حال حاضر بیش از ۱۴۰۰ نفر از بهترین اساتید و پزشکان کشور روسیه مشغول تدریس در این دانشگاه می باشند.

دانشگاه درشهر:

کازان

رنک:

انواع رتبه بندی:
370 QS
601-800 TIMES
WEBOMETRICS
SHANGHAI
URAP

امکانات مورد توجه این دانشگاه:

پردیس{پردیس اصلی دانشگاه فدرال کازان در مرکز شهر کازان واقع شده است، و ۱۰ دقیقه از کرملین کازان (Kazan Kremlin) فاصله دارد. ساختمان اصلی شامل دفاتر اداری مرکزی، سالن آناتومیکال (Anatomical Theatre)، کتابخانه، آزمایشگاه شیمی و فیزیک و رصدخانه است.}

کتابخانه{کتابخانه علمی نیکولای لوباچفسکی دانشگاه کازان یکی از مهمترین مجموعه های کتابشناسی جهان را شامل می شود که شامل ۱۵۰۰۰ نسخه خطی و ۳۰۰۰ کتاب نادر است.
در سال ۱۸۰۹ افتتاح شد ، برای اولین بار شامل کتاب های Count G. Potemkin بود که در سال ۱۷۹۹ به کازان آورده شد و با مجموعه نخستین کتابشناسان Polyansky و N. Bulich مخلوط شد. پس از آن ، مجموعه های صومعه Solovetsky به کتابخانه اضافه شدند.

این کتابخانه شامل بسیاری از نشریات قرن نوزدهم ، و ادبیات در مورد کازان و منطقه اطراف آن است. این کتابخانه به عنوان “غرور دانشگاه و منبع اطلاعات ارزشمند برای هر محقق” به خود می بالد. ساختمان اصلی کتابخانه بین سالهای ۱۸۲۵ و ۱۸۳۳ توسط رکتور لوباچفسکی ساخته شده است ، که در همان زمان کتابدار اصلی دانشگاه بود. این کتابخانه هنوز در حال رشد است و حتی ساختمان جدید آن نیز نمی تواند کل مجموعه ها را در خود جای دهد.لازم بذکر است دانشگاه مذکور و همچنین کتابخانه شامل موزه های متعددی است.

}

آزمایشگاهیی فیزیک و شیمی{دانشگاه فدرال کازان یک مرکز تحقیقاتی پیشرو ملی است که در آن ۳۳ آزمایشگاه مدرن و مجهز با آخرین فناوریها فعالیت می کنند. در این دانشگاه پژوهش در زمینه اقتصاد، آروماتیک و ترکیب برق، رادیوفیزیک کاربردی و مدل سازی ریاضی انجام می شود. تجهیزات منحصر بفرد برای آزمایشگاه های تحقیقاتی جدید در شیمی، فیزیک، زیست شناسی، زیست پزشکی و محیط زیست و زمین شناسی تهیه شده است.}

رصدخانه{  –  }

خوابگاه{خوابگاه دانشجویی دانشگاه فدرال کازان، روستای دانشگاه (Universiade Village)، به ۸۰۰۰ دانشجو خدمات می دهد و دارای امکانات ورزشی، درمانگاه، تیم امنیتی و سایر امکانات مختلف است.

دانشگاه فدرال کازان امکانات کافی برای اسکان دادن به همه دانشجویان خود را دارد.

در سال ۲۰۱۰، دانشگاه ۲۰ ساختمان مسکونی که برای مسابقات جهانی دانشجویی ۲۰۱۳ در دهکده المپیک ساخته شده است، را در اختیار گرفت.

دانشجویان سال اول دانشگاه فدرال کازان روسیه می توانند اتاق مورد علاقه خود را در یکی از ۲۶ خوابگاه راحت انتخاب کنند جایی که همه چیز لازم برای زندگی، آموزش و تفریح  وجود دارد.

همچنین، در محل خوابگاه دانشگاه ورزشگاه، اتاق مطالعه، استودیوهای هنر، آزمایشگاه های کامپیوتر با دسترسی به اینترنت، اتاق ناهار خوری و امکانات دیگر وجود دارد. با دانشجویان که آنجا زندگی می کنند، مربی ها کار می کنند. هر هفته، مراسم ورزشی و فرهنگی برگزار می گردد}

دانشکده/رشته های این دانشگاه:

 • موسسه زمین شناسی و فناوریهای نفتی
 • موسسه علوم پایه پزشکی و زیست شناسی
 • موسسه علوم محیطی
 • موسسه شیمی
 • موسسه عالی فناوری اطلاعات و سیستم های هوشمند
 • موسسه ریاضیات محاسباتی و فناوری اطلاعات
 • موسسه ریاضیات و مکانیک
 • موسسه مهندسی
 • موسسه فیزیک
 • موسسه روابط بین الملل
 • موسسه زبان شناسی و ارتباطات بین فرهنگی
 • موسسه علوم اجتماعی و فلسفه و ارتباطات جمعی
 • موسسه روانشناسی و آموزش
 • دانشکده حقوق
 • موسسه مدیریت،اقتصاد و امور مالی
 • موسسه عالی کسب و کار (بیزینس)