دانشگاه مک مستر

Canada

دانشگاه مک مستر کانادا

دانشگاه مک‌مستر یک دانشگاه دولتی است که در شهر همیلتون استان انتاریو کانادا قرار دارد. این دانشگاه با پردیسی ۱۲۱ هکتار، دارای ۶ دانشکده علوم، مهندسی، بهداشت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و تجارت است. نام دانشگاه از ویلیام مک‌مستر نماینده مجلس سنای کانادا و بانکدار گرفته شده که ۹۰۰ هزار دلار کانادا برای احداث این دانشگاه از خود به ارث گذاشت.
دانشگاه مک‌مستر دارای بیش از ۲۵ هزار دانشجوی کارشناسی و ۴هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. بر اساس رنکینگ معتبر QS در سال تحصیلی ۲۰۱۹ دانشگاه مک‌مستر در جدول رتبه‌بندی دانشگاه‌ها، در کانادا در مقام پنجم و در جهان در مقام ۱۴۶ ارزیابی شده‌است.

کمپ:

پردیس دانشگاه مک مستر کانادا

دانشگاه مک مستر که در سال ۱۸۸۷ تاسیس شده است، یکی از پنج دانشگاه کانادا (و یکی از دو دانشگاه انتاریو) است که به طور پیوسته در رده بندی های جهانی جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه مک مستر، یک دانشگاه پزشکی-دکترا و تحقیقاتی است که به تدریس، یادگیری و ارائه خدمات اختصاص یافته است. در دهه ۱۹۶۰، این دانشگاه رویکرد مساله محور را برای یادگیری در پیش گرفت که در سراسر جهان به عنوان (مدل) McMaster شناخته شده بود.

دانشگاه مک مستر  دارای بیش از ۷۰ موسسه و مرکز تحقیقاتی است و شامل شش دانشکده است که عبارت اند از: دانشکده بازرگانی دیگروت (DeGroote) و دانشکده مهندسی، علوم بهداشت، علوم انسانی، علوم و علوم اجتماعی. دانشگاه مک مستر در مجموع بیش از ۳۱ هزار دانشجوی تمام وقت از ۱۰۷ کشور و خود کانادا دارد. درصد دانشجویان مقطع کارشناسی ثبت نام شده با میانگین پذیرش ۹۰ درصد و بالاتر از سال ۱۳.۵ درصد در سال ۲۰۰۰ به ۳۵.۸۴ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است.

پردیس اصلی مک مستر، واقع در منطقه وست دیل (Westdale) همیلتون، انتاریو، شامل ۱۲۱ هکتار املاک خوش منظره در منتها الیه غربی دریاچه انتاریو، بین تورنتو و آبشار نیاگارا قرار دارد. هسته اصلی ۳۰ جریبی این دانشگاه برای عابران پیاده و دوچرخه سواری اختصاص داده شده است. برخی از جاذبه های نزدیک شامل Cootes Paradise، Bruce Trail، Trail Waterfront، باغ گیاه شناسی سلطنتی و پرتگاه نیاگارا (Niagara Escarpment) می شود که یک ذخیره ی جهانی بیوسفر است که در یونسکو نیز ثبت جهانی شده است. دانشگاه مک مستر همچنین دارای چهار پردیس منطقه ای است: مرکز شهر همیلتون، برلینگتون، کیچینر واترلو (Kitchener-Waterloo) و نیاگارا.

برخی از نکات برجسته پردیس وستیل:

کتابخانه ها – کتابخانه دانشگاه مک مستر  شامل کتابخانه یادبود میلز (Mills Memorial Library) علوم انسانی و علوم اجتماعی)، کتابخانه اینیس در کنت تیلور هال Innis Library in Kenneth Taylor Hall) کسب و کار)، کتابخانه علوم و مهندسی HG Thode و کتابخانه علوم بهداشت در مرکز بهداشت علوم پزشکی قرار دارد.

موزه هنر مک مستر (McMaster Museum of Art) – در ماه ژوئن سال ۱۹۹۴ به طور رسمی به روی عموم مردم باز گردید، این موزه شامل پنج گالری نمایشگاهی، یک مرکز اسناد و یک گالری دسترسی آموزشی است. موزه سالانه نمایشگاه های متعددی برگزار می کند، البته در کنار آن اقدام به برگزاری میزگرد با حضور هنرمندان، برگزاری سمینارها، تور، کارگاه و کنسرت می­نماید.

دوچرخه سواری و تفریحات – امکانات ورزشی مک مستر عبارتند از: ورزشگاه رونالد جویس (Ronald Joyce Stadium)، مرکز آئور وین (Ivor Wynne Centre)، مرکز ورزشی دیوید برلی (David Braley Athletic Centre)، ۹ ورزشگاه، یک استخر با اندازه استخرهای المپیک، یک مسیر دو ۲۰۰ متر داخلی، زمین اسکواش، یک دیواره صخره نوردی، مجموعه طب پزشکی دیوید بریلی و مرکز توانبخشی و یکی از بزرگترین مرکز تناسب اندام در کانادا.

مسکن دانشجویی – این دانشگاه دارای ۱۲ اقامتگاه است. اقامتگاه های سنتی به صورت های مختلف، اعم از مختلط، تک جنسیتی، کوچک، متوسط ​​و بزرگ موجود است. اسکان آپارتمانی در دو اقامتگاه ارائه می شود: اقامتگاه بیتس (Bates Residence) و اقامتگاه مری کیز (Mary E. Keyes Residence).

خدمات کنفرانس – خدمات کنفرانس شامل موارد زیر می شود: برگزاری رویدادهای سفارشی، مهیا نمودن مکان، غذا، تهیه ملزومات، پارکینگ، تفریحات، امکانات صوتی و تصویری و خیلی موارد بیشتر. بنابراین شرکت کنندگان باید خیالشان آسوده باشد، خدمات کنفرانس دانشگاه مک مستر برای آنها مهیا است.

راکتور تحقیقاتی – این راکتور در سال ۱۹۵۹ افتتاح شد، راکتور هسته ای مک مستر  اولین رآکتور تحقیقاتی دانشگاهی در میان کشورهای مشترک المنافع بریتانیا بود. امروزه این راکتور که به نام MNR شناخته می شود یکی از بزرگترین تامین کنندگان ایزوتوپ پزشکی ید ۱۲۵ است که برای درمان سرطان پروستات مورد استفاده قرار می گیرد.

شهر:
همیلتون، انتاریو، کانادا

رتبه:

نظام رتبه بندی رتبه
ARWU 83
TIMES 113
QS 140
U.S.NEWS 129

رشته ها:

حرکت شناسی
علوم زندگی
ریاضیات و آمار
علوم پرتو پزشکی
پزشکی
موسیقی
مامایی
پرستاری
دستیاری پزشکی
علوم اجتماعی
هنر استودیویی
هنر و علوم
کارشناسی فناوری
کسب و کار
علوم شیمیایی و فیزیکی
علوم کامپیوتر
مهندسی
محیط زیست و علوم زمین
علوم بهداشت
علوم انسانی
علوم یکپارچه

مقطع کارشناسی
تجاری سازی و کشف مهندسی پزشکی
آموزشی مامایی
آموزشی دستیاری پزشکی
کارشناسی پزشکی
تاریخ هنر
کلاسیک
علوم شناختی زبان
مطالعات ارتباطات
انگلیسی و مطالعات فرهنگی
فرانسوی
تاریخ
عدالت، فلسفه سیاسی و حقوق
زبان شناسی
چند رسانه ای
موسیقی
مطالعات صلح
فلسفه
هنرهای استودیویی
مطالعات تئاتر و فیلم
حسابداری
دارایی
مدیریت و منابع انسانی
سیستمهای اطلاعاتی
مدیریت استراتژیک و بازاریابی
مدیریت عملیات
رشته MBA
رشته EMBA
لیسانس بازرگانی
حسابداری حرفه ای
آموزش و پرورش اجرایی
انفورماتیک بازرگانی
مهندسی شیمی
مهندسی شیمی و مهندسی زیستی
مهندسی عمران
مهندسی کامپیوتر
علوم کامپیوتر
مهندسی برق
مهندسی پزشکی و برق
مهندسی فیزیک
مهندسی محیط زیست
علم و مهندسی مواد
مهندسی مکانیک
مهندسی مکاترونیک
مهندسی نرم افزار
مهندسی نرم افزار (سیستمهای جاسازی شده)
مهندسی نرم افزار (طراحی بازی)
آناتومی
کارشناسی علوم بهداشت
کارشناسی علوم پرستاری

مقطع کارشناسی ارشد

فوق لیسانس مالی
فوق لیسانس eHealth
فوق لیسانس بهداشت جهانی
فوق لیسانس مدیریت بهداشت
فوق لیسانس رشته های علوم بهداشت

 • بیوشیمی
 • تجاری سازی و کشف مهندسی پزشکی
 • روش شناسی تحقیقات بهداشتی
 • آموزش علوم بهداشتی
 • علوم پزشکی
 • پرستاری
 • علوم توانبخشی

کار درمانی
فیزیوتراپی

مطالعات ارتباطات و رسانه های جدید
مدیریت ارتباطات (در رابطه با دانشگاه سیراکیوز)
مطالعات فرهنگی و نظریه انتقادی
انگلیسی
فرانسوی
مطالعات جنسیت و پژوهش فمینیستی
تاریخ
فلسفه
مهندسی عمران
مهندسی شیمی
مهندسی نرم افزار
مهندسی کامپیوتر
مهندسی فیزیک
علم و مهندسی مواد
مهندسی مکانیک
ادبیات یونان و رم باستان
علوم شناختی زبان

مقطع دکتری

ادبیات باستانی یونان و رم
علوم شناختی زبان
انگلیسی
فرانسوی
تاریخ
فلسفه
مهندسی عمران
مهندسی نرم افزار
مهندسی کامپیوتر
مهندسی فیزیک
علم و مهندسی مواد
مهندسی مکانیک

علوم پزشکی

 • بیوشیمی
 • روش تحقیق بهداشت
 • مهندسی پزشکی
 • علوم اعصاب (ذهن)

حسابداری
دارایی و مالی
سیستمهای اطلاعاتی
مدیریت رفتار سازمانی و منابع انسانی
مدیریت
بازاریابی

مدارک مورد نیاز:

 • ریزنمرات
 • آزمون GMAT (نمره شفاهی 28،نمره کمی 37. مجموع نمره 600)
 • رزومه شامل تجارب کاری (تجربه کاری تمام وقت مستمر به مدت حداقل یکسال بصورت حرفه‌ای،مدیریتی یا فنی برای تمام دانشجویان بین المللی مورد نیاز است.)
 • توصیه نامه (2 توصیه نامه مورد نیاز است.)