دانشگاه والنسیا اسپانیا

Spain

دانشگاه والنسیا اسپانیا

دانشگاه والنسيا (UV) ،به عنوان يک موسسه عمومي در سال 1499 تاسيس شد. اين دانشگاه بيش از 5 قرن قدمت دارد و يکي از بهترين دانشگاه هاي ساخته شده در اسپانيا است.در ابتدا به مطالعات پزشکی ، علوم انسانی ، الهیات و حقوق اختصاص داشت ،اما خب طي دو دهه گذشته با مقايسه گذشته خود ،باعث شد یک روند تسریع در تحول و رشد را تجربه کرده است. این تلاش مهم ، دانشگاه والنسیا را به یک دانشگاه مدرن جهانی ، پیشتاز در استفاده از فن آوری های جدید و متصل به اصلی ترین شبکه های علمی و آموزشی بین المللی تبدیل کرده است.طي یک فعالیت گسترده آموزشی و پژوهشی در همه زمینه های دانش (علوم پایه و مهندسی ، علوم بهداشتی ، علوم تربیتی ، علوم انسانی و اجتماعی ، اقتصادی و حقوقی) و تعهد به تعالی باعث شده است که دانشگاه والنسیا به يکي از پنج مرکز علمي برتر دراسپانيا تبديل شود. در اين دانشگاه بيش از 55000 دانشجو در حال تحصيل هستند و حدود 4600 نفر ،کادر اين دانشگاه را تشکيل مي‌دهند.شهر والنسيا سومين شهر بزرگ بعد از بارسلونا و مادريد است با جمعيتي بيش از 800 هزار نفر است ،در اين شهر آثار تاريخي و ميراث فرهنگي بسيار زياد است و همين دليل باعث شده که به یکی از مقاصد محبوب گردشگران تبدیل شود.

دانشگاه درشهر:

Text Box: مهم ترین نکته در رتبه بندی هر دانشگاه این است که بدانید هر دانشگاه به پنج مدل رتبه بندی میشود!
      :        QS یک موسسه است و اساس یک رنکینگ جهانی دارد
     :      TIMESتایمز یک موسسه نشر است که در زمینه نشریات آموزش عالی فعالیت دارد و در کشور انگلستان قرار دارد. ملاک این موسسه در ابتدا برای رنکینگ، شهرت آن دانشگاه بود
    :     WEBOMETRICS رتبه‌ بندی وبومتریک (Webometrics) توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (Cybermetrics) اسپانیا انجام می‌پذیرد و شامل پایگاه ‌داده‌های پانزده هزار دانشگاه و حدود ۵ هزار مرکز تحقیقاتی است.
     :    SHANGHAI این رتبه ‌بندی دانشگاه‌ها که به رتبه ‌بندی علمی معروف است، همان طور که در مقدمه مقاله بیان شد از معتبرترین رتبه ‌بندی‌ها در سطح جهان است و در واقع اولین رتبه بندی از این قبیل است که امروزه رایج و متداول شده است و توسط دانشگاه شانگهای ارزیابی می‌شود.
    :    URAP رتبه بندی دانشگاه بر اساس عملکرد تحصیلی توسط موسسه انفورماتیک دانشگاه فنی و مهندسی خاورمیانه ارائه شده است. شاخص‌های این رنکینگ، بهره‌ ‌وری بر اساس میزان مقالات منتشر شده، بهره‌ وری بلند مدت بر اساس نتایج سایت Google Scholar، ضریب تحقیق، میزان استناد به مقالات بر اساس داده‌های ISI، ضریب تجمعی یا IF مجلات مختلف، بررسی کیفیت یا همان شاخص H (شاخص عددی برای نمایش بهره‌ وری و تاثیرگذاری علمی دانشمندان به صورت کمی) و همکاری بین‌المللی دانشگاه‌ها، می‌باشد.


والنسیا

 

 

رنک:

انواع رتبه بندی:

561-571

QS

501-600

TIMES

 

WEBOMETRICS

 

SHANGHAI

 

URAP

امکانات مورد توجه این دانشگاه:

پردیس{دانشگاه والنسیا دارای سه پردیس اصلی شهری واقع در شهر والنسیا است و برخی دیگر از ساختمان ها و امکانات در قلب والنسیا مانند ساختمان تاریخی، باغ گیاه شناسی، کاخ سرورو، ریاست دانشگاه و دیگر ساختمان ها است. سه پردیس در این دانشگاه وجود داردپردیس Burjassot کالج های زیست شناسی، داروسازی، شیمی، ریاضیات و دانشکده مهندسی را در بر می گیردپردیس Avenida de Blasco Ibañez شامل دانشکده جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا، فلسفه و علوم تربیتی، روانشناسی، جغرافیا و تاریخ، زبان ها، تربیت بدنی، فیزیوتراپی و پرستاریپردیس Tarongers، شامل دانشکده های حقوق، اقتصاد و کسب و کار، علوم اجتماعی و اخیرا مدرسه تدریس آموزش ابتدایی می باشد که از محل قبلی خود در نزدیکی محوطه ی دانشگاه Blasco Ibañez نقل مکان کرده است.}

دانشکده/رشته های این دانشگاه:

 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده فعالیت بدنی و علوم ورزش
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده علم زبان، ترجمه و ارتباطات
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده جغرافیا و تاریخ
 • دانشکده فلسفه و علوم اموزشی
 • دانشکده روانشناسی