دانشگاه پمپئو فابرا اسپانیا

Spain

دانشگاه پمپئو فابرا اسپانیا

دانشگاه پمپئو فابرا،يک دانشگاه دولتي است که در سال 1990 در شهر بارسلون تاسيس شد.در 18 ژوئن 1990 ، پارلمان کاتالون برای ایجاد یک دانشگاه دولتی جدید در کاتالونیا ، دانشگاه پمپئو فابرا ، الهام گرفته از اصول آزادی ، دموکراسی ، عدالت ، برابری ، استقلال و کثرت ، تلاش کرد. این نهاد دانشگاهی جوان از همان آغاز ، این هدف اصلی را برای خود تعیین کرده است: آموزش متخصصان مسئول و شهروندان کاملاً متعهد به ارزشهای مدنی.EDvolution مدل آموزشی است که در حال حاضر توسط UPF برای انطباق با نیازهای متخصصان ، شرکت ها و عوامل اجتماعی طراحی شده است. این مدل با هدف ارائه دید جهانی از جهان به دانشجویان و تشویق یک رویکرد خودمختار و فعال ، با تأکید بر سواد فناوری و مهارت های ارتباطی عالی است. اين دانشگاه ،یکی از 7 دانشگاه جوان با سرعت بالا در جهان است و با توجه به رتبه بندی های مختلف ملی و بین المللی ، کارآمدترین دانشگاه اسپانیا و پربازده ترین دانشگاه است. اين دانشگاه شامل سه پرديس اطراف شهري است ،پرديس اول براي دانشکده هاي علوم اجتماعی و انسانی در Ciutadella ،دوم براي دانشکده علوم بهداشت و زندگی در Mar و پرديس سوم هم دانشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات در Poblenou .

دانشگاه درشهر:

مهم ترین نکته در رتبه بندی هر دانشگاه این است که بدانید هر دانشگاه به پنج مدل رتبه بندی میشود!

           :               QS یک موسسه است و اساس یک رنکینگ جهانی دارد

          :           TIMESتایمز یک موسسه نشر است که در زمینه نشریات آموزش عالی فعالیت دارد و در کشور انگلستان قرار دارد. ملاک این موسسه در ابتدا برای رنکینگ، شهرت آن دانشگاه بود

       :         WEBOMETRICS رتبه‌ بندی وبومتریک (Webometrics) توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (Cybermetrics) اسپانیا انجام می‌پذیرد و شامل پایگاه ‌داده‌های پانزده هزار دانشگاه و حدود ۵ هزار مرکز تحقیقاتی است.

         :        SHANGHAI این رتبه ‌بندی دانشگاه‌ها که به رتبه ‌بندی علمی معروف است، همان طور که در مقدمه مقاله بیان شد از معتبرترین رتبه ‌بندی‌ها در سطح جهان است و در واقع اولین رتبه بندی از این قبیل است که امروزه رایج و متداول شده است و  توسط دانشگاه شانگهای ارزیابی می‌شود.

        :       URAP رتبه بندی دانشگاه بر اساس عملکرد تحصیلی توسط موسسه انفورماتیک دانشگاه فنی و مهندسی خاورمیانه ارائه شده است. شاخص‌های این رنکینگ، بهره‌ ‌وری بر اساس میزان مقالات منتشر شده، بهره‌ وری بلند مدت بر اساس نتایج سایت Google Scholar، ضریب تحقیق، میزان استناد به مقالات بر اساس داده‌های ISI، ضریب تجمعی یا IF مجلات مختلف، بررسی کیفیت یا همان شاخص H (شاخص عددی برای نمایش بهره‌ وری و تاثیرگذاری علمی دانشمندان به صورت کمی) و همکاری بین‌المللی دانشگاه‌ها، می‌باشد.

بارسلونا

رنک:

انواع رتبه بندی:
285 QS
143 TIMES
WEBOMETRICS
301-400 SHANGHAI
URAP

امکانات مورد توجه این دانشگاه:

خدمات مسکن{از سال 1997 ،اين دانشگاه همراه با بقیه دانشگاههای استان بارسلونا ، شورای شهر بارسلونا و دولت کاتالونیا  ، با ارگانیسم ارائه دهنده خدمات مربوط به زندگی دانشگاهی فوق برنامه برای جامعه دانشجویان خارجی که در بارسلونا تحصیل می کنند. این سرویس مسکن به شما امکان می دهد پایگاه داده خود را جستجو کرده و بصورت آنلاین رزرو انجام دهید ، می تواند به زبانهای مختلف (کاتالان ، اسپانیایی ، انگلیسی ، فرانسوی و ایتالیایی) به شما کمک کند و خدمات خود را با مشاوره حقوقی رایگان در مورد قراردادهای اجاره به پایان می رساند. همچنین خدمات قرارداد اجاره کوتاه مدت را فراهم می کند.}

خدمات کتابخانه{کاربران کتابخانه / CRAI شامل کلیه اعضای جامعه دانشگاهی UPF و سایر اشخاصی هستند که به صراحت از طریق توافق نامه های منعقد شده با شخص یا سازمان ها مجاز هستند.}

خدمات ICT {این سرویسی است که عمدتا به دانشجویان (و اما کل جامعه دانشگاهی می تواند از آن استفاده کند) برای حل شایعترین حوادث IT ، مانند:

  • دسترسی به شبکه ، Wi-Fi و Eduroam
  • تنظیم رایانه شما

}

دانشکده/رشته های این دانشگاه:

  • دانشکده سلامت و علوم آزمایشگاهی
  • دانشکده علوم اجتماعی و سیاسی
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده اقتصاد و تجارت
  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده اطلاعات و تکنولوژی های ارتباطی
  • دانشکده زبان های خارجه