دانشگاه IE اسپانیا

Spain

دانشگاه IE

دانشگاه IE يکي از برجسته ترين دانشگاه هاي دنياي امروزي است و يک دانشگاه برتر بين‌المللي در اسپانيا ،اين دانشگاه در سال 1973 تاسيس شد و به‌عنوان یکی از موسسه‌های آموزش عالی پیشرو در جهان نیز شناخته می‌شود. پرديس اين دانشگاه در شهر هاي مادريد و سگوويا قرار دارد که بيشتر به آنها اشاره خواهيم کرد. دانشگاه IE به عنوان يکي از موسسات پيشرو در دنيا شناخته مي‌شود و از متقاضيان اين دانشگاه در سرتاسر دنيا استقبال مي‌شود و بيش از 75% دانشجويان اين دانشگاه بين‌المللي هستند. در اين دانشگاه به طور معمول به 3 زبان مختلف صحبت ميکنند و محيط فوق العاده براي دانشجويان فراهم مي‌کنند که در آن فن آوری ها و تنوع نقش اصلی را در پرورش بینش جهانی ، ذهنیت کارآفرینی و رویکرد انسان گرایانه ایفا می کنند.

دانشگاه درشهر:

مهم ترین نکته در رتبه بندی هر دانشگاه این است که بدانید هر دانشگاه به پنج مدل رتبه بندی میشود!

QS یک موسسه است و اساس یک رنکینگ جهانی دارد

TIMESتایمز یک موسسه نشر است که در زمینه نشریات آموزش عالی فعالیت دارد و در کشور انگلستان قرار دارد. ملاک این موسسه در ابتدا برای رنکینگ، شهرت آن دانشگاه بود

WEBOMETRICS رتبه‌ بندی وبومتریک (Webometrics) توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (Cybermetrics) اسپانیا انجام می‌پذیرد و شامل پایگاه ‌داده‌های پانزده هزار دانشگاه و حدود ۵ هزار مرکز تحقیقاتی است.

SHANGHAI این رتبه ‌بندی دانشگاه‌ها که به رتبه ‌بندی علمی معروف است، همان طور که در مقدمه مقاله بیان شد از معتبرترین رتبه ‌بندی‌ها در سطح جهان است و در واقع اولین رتبه بندی از این قبیل است که امروزه رایج و متداول شده است و  توسط دانشگاه شانگهای ارزیابی می‌شود.

URAP رتبه بندی دانشگاه بر اساس عملکرد تحصیلی توسط موسسه انفورماتیک دانشگاه فنی و مهندسی خاورمیانه ارائه شده است. شاخص‌های این رنکینگ، بهره‌ ‌وری بر اساس میزان مقالات منتشر شده، بهره‌ وری بلند مدت بر اساس نتایج سایت Google Scholar، ضریب تحقیق، میزان استناد به مقالات بر اساس داده‌های ISI، ضریب تجمعی یا IF مجلات مختلف، بررسی کیفیت یا همان شاخص H (شاخص عددی برای نمایش بهره‌ وری و تاثیرگذاری علمی دانشمندان به صورت کمی) و همکاری بین‌المللی دانشگاه‌ها، می‌باشد.

مادرید – سگوویا

رنک:

انواع رتبه بندی:
327 QS
TIMES
WEBOMETRICS
SHANGHAI
URAP

امکانات مورد توجه این دانشگاه:

پردیس{ساختمان های این دانشگاه درشهر های مادرید و سگوویا قرار دارد ، مادرید با ۳/۳میلیون نفر جمعیت، یکی از شهرهای پرجمعیت اسپانیاست. این شهر علاوه‌بر اینکه پایتخت اسپانیا و بزرگ‌ترین شهر این کشور محسوب می‌شود، محل زندگی خانوادۀ سلطنتی و در رأس حکومت اسپانیاست. با وجود بحران‌های مالی در مادرید، این شهر هنوز‌هم مرکز مهم اقتصادی در اروپای جنوبی و قطب تجاری و صنعتی و مرکز مُد، موسیقی، هنر و فرهنگ اسپانیا به‌شمار می‌آید. و شهر سگوویا در میان شهرهای زیبای اسپانیا، شهر سگوویا نیز حرف‌هایی برای گفتن دارد. مساحت شهر سگوویا یا سگوبیا (Segovia) درحدود ۱۶۴ کیلومترمربع و مرکز استان سگوویاست. به‌طورکلی، این شهر تابستان‌های کوتاه و گرم و بدون باران و زمستان‌های بسیار سرد به‌همراه آسمان نیمه‌ابری دارد. دمای هوا در این شهر از منفی ۱ تا ۲۹ درجۀ سانتی‌گراد متغیر است و دمای کمتر از منفی ۵ یا بیشتر از ۳۳ درجۀ سانتی‌گراد به‌ندرت در آن دیده می‌شود.}

  • دانشکده/رشته های این دانشگاه:
  • دانشکده امور جهانی و اموربین‌الملل
  • دانشکده علوم و فنون انسانی
  • دانشکده معماری و طراحی
  • دانشکده حقوق اینترنت و اکسپلورر
  • دانشکده تجارت