دانشگاه ساراگوسا اسپانیا

Spain

دانشگاه ساراگوسا اسپانیا

دانشگاه ساراگوسا جزو دانشگاه هاي قديمي کشور اسپانيا مي‌باشد که در سال 1542 تاسيس شد ،اين دانشگاه ريشه در مدارس کليساي قديمي دارد. قدمت اين دانشگاه به دوران رم باستان برمي‌گرد.هم‌اکنون بیش از 40000 دانشجو دراين دانشگاه در حال تحصيل هستند ،دانشگاه ساراگوسا مرکز اصلی نوآوری و فناوری در این منطقه بوده و از مشارکت خود با دانشگاه های سراسر اروپا و دانشگاه‌های بین‌المللی  لذت می‌برد. هیات علمی در این دانشگاه بسیار تخصصی می‌باشد که این امر نشان‌دهنده این است که تداخل تحصیل و تحقیق و پژوهش در این دانشگاه بسیار موفق بوده است. در این دانشگاه زبان اسپانیایی به عنوان زبان خارجی به دانشجویان خارجی ارائه داده میشود که از این باب اولین دانشگاه اسپانیایی می‌باشد که در سال 1920 این دوره را ارائه کرده است.

ساراگوسا يک دانشگاه دولتی بوده و دارای ۳ پردیس است. این دانشگاه همچنین رشته‌های متعددی را به دانشجویان ارائه می‌دهد و به همین دلیل برای دانشجویان جذابیت فراوانی دارد. درحقیقت دامنه رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه بسیار گسترده است و از علوم هنری تا مهندسی را شامل می‌شود. این دانشگاه در شهر ساراگوسا ،پنجمین شهر بزرگ اسپانیا واقع شده است.

دانشگاه درشهر:

مهم ترین نکته در رتبه بندی هر دانشگاه این است که بدانید هر دانشگاه به پنج مدل رتبه بندی میشود!

:               QS یک موسسه است و اساس یک رنکینگ جهانی دارد

:           TIMESتایمز یک موسسه نشر است که در زمینه نشریات آموزش عالی فعالیت دارد و در کشور انگلستان قرار دارد. ملاک این موسسه در ابتدا برای رنکینگ، شهرت آن دانشگاه بود

:         WEBOMETRICS رتبه‌ بندی وبومتریک (Webometrics) توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (Cybermetrics) اسپانیا انجام می‌پذیرد و شامل پایگاه ‌داده‌های پانزده هزار دانشگاه و حدود ۵ هزار مرکز تحقیقاتی است.

:        SHANGHAI این رتبه ‌بندی دانشگاه‌ها که به رتبه ‌بندی علمی معروف است، همان طور که در مقدمه مقاله بیان شد از معتبرترین رتبه ‌بندی‌ها در سطح جهان است و در واقع اولین رتبه بندی از این قبیل است که امروزه رایج و متداول شده است و  توسط دانشگاه شانگهای ارزیابی می‌شود.

:       URAP رتبه بندی دانشگاه بر اساس عملکرد تحصیلی توسط موسسه انفورماتیک دانشگاه فنی و مهندسی خاورمیانه ارائه شده است. شاخص‌های این رنکینگ، بهره‌ ‌وری بر اساس میزان مقالات منتشر شده، بهره‌ وری بلند مدت بر اساس نتایج سایت Google Scholar، ضریب تحقیق، میزان استناد به مقالات بر اساس داده‌های ISI، ضریب تجمعی یا IF مجلات مختلف، بررسی کیفیت یا همان شاخص H (شاخص عددی برای نمایش بهره‌ وری و تاثیرگذاری علمی دانشمندان به صورت کمی) و همکاری بین‌المللی دانشگاه‌ها، می‌باشد.

ساراگوسا

رنک:

انواع رتبه بندی:
501-510 QS
801-1000 TIMES
WEBOMETRICS
401-500 SHANGHAI
URAP

امکانات مورد توجه این دانشگاه:

دانشکده/رشته های این دانشگاه:

  • دانشکده علوم پایه
  • دانشکده علوم بهداشت (سلامت) و علوم ورزشی
  • دانشکده اقتصاد و کسب وکار
  • دانشکده علوم انسانی و آموزش
  • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
  • دانشکده آموزش
  • دانشکده فلسفه و ادبیات
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دامپزشکی