آزمون PRE

یک دوره آموزشی است که دانش آموزانی که رشته تحصیلی خود را پزشکی انتخاب می کنند قبل از ورود به دانشگاه این دوره را طی می کنند. این دوره دانش آموزان را درگیر فعالیت هایی می کند که  آن ها را برای دانشگاه پزشکی آماده می کند. از جمله این فعالیت ها می توان به دروس عملی مرتبط با رشته پزشکی، تحقیقات در این حوزه، تجربه فعالیت در کلینیک و فعالیت های داوطلبانه است. این دوره علاوه بر اینکه فرد را به سمت سطوح حرفه ای نزدیک می کند باعث می شود دانش آموز متوجه شود که در چه شاخه پزشکی تمایل به ادامه دارد مثل پزشکی، داروسازی و یا دامپزشکی. در بیشتر مدارس و دانشگاه ها، دانش آموزان گزینه انتخاب دروس این سطح که بیشتر یا کمتر باشد را ندارند. از دروسی که در این دوره تمرکز زیادی روی آن وجود دارد، فزیک، شیمی، شیمی ارگانیک، بیولوژی وعلوم اعصاب است که برای ورود به Medical College Admission Test (MCAT) نیاز است. دانشکده های علوم پزشکی توجه ویژه ای به علوم انسانی دارد و کسانی که در این رشته ها فعالیت داشته باشند همچون علوم اجتماعی و انسانی، بدون دادن آزمون MCAT می توانند وارد دانشگاه پزشکی شوند. در سال اول دروس عملی ارائه شده بر اساس دروس ضروری و اصلی در رشته پزشکی است. بعد از این دوره یک ساله، یکسری فعالیت های فوق برنامه که دانستن آن برای متقاضیان این رشته واجب است ارائه می شود.

این مدرسه های پزشکی دانش آموزان را تشویق به وسعت دادن سطح علمی آکادمیک در مقطع قبل از ورود به دانشگاه می کنند. هر رشته تحصیلی باید یک پیش زمینه برای ادامه تحصیلی در دانشگاه باشد. دانش آموزان در این مقطع با گذراندن این دوره، سطح فکری خود را در رشته ای که در آینده به صورت حرفه ای می خواهند ادامه بدهند بسط و گسترش می دهند و در کنار آن یک سری دوره های هوشمندانه و با ارزش که در آینده تحصیلی آن ها تاثیر گذار است را سپری می کنند. در کنار این دروس رابطه 2 جانبه با مسائل بشر دوستانه و علوم اجتماعی با دانش آموز ایجاد می شود. مسائل ذکر شده در رشته های همچون دندان پزشکی، پزشکی، فزیوتراپی، ارتوپیدی، داروسازی و چشم پزشکی همچون دیگر رشته های موجود در پزشکی نیاز است. بعد از گذراندن این دوره برای وارد شدن به سطوح پیشرفته نیاز به یکسری شرایط است. از جمله این شرایط می توان به نمره متوسط رو به بالا در امتحان ورودی (Admission Test), مصاحبه، منابع شخصی، تجربیات حرفه ای و کارهای داوطلبانه در این زمینه از شرایط ادامه تحصیل به صورت حرفه ای در این مقطع است. درخواست ورود به این سطح  یک سال قبل از ورود به دانشگاه انجام می شود. تجربه های داوطلبانه  در مراکز سلامتی، بیمارستان ها و مراکز فزیوتراپی می تواند زمینه خوبی را در حرفه فرد به وجود آورد.

دروس اصلی مورد نیاز برای وارد شدن به این سطح

انشای انگلیسی (102-101)

صحبت کردن عمومی انگلیسی (111)

جبر و مثلثات و محاسبات گذرانده در مقطع دبیرستان

شیمی معدنی (212-211)

شیمی آلی (532-531)

بیولوژی عمومی (211-210)

فزیک عمومی (214-213 و برای آزمایشگاه آن 314-313)

Pharmacy (Pharm.D)

68 ساعت واحد عملی گذرانده شده پیشنیاز برای ادامه دادن 4 سال تحصیلی حرفه ای در این رشته است. نتایج این دوره گذرانده شده بسیار مهم است پس بهتر است متقاضیان با مشاورهای آکادمیک در این باره صحبت داشته باشند. بعد از گذراندن این دوره عملی، دانشجویان باید امتحان PCAT را بگذرانند بعد از برای فرم پذیرش در رشته داروسازی اقدام کنند.

درس های مورد نیاز برای ای رشته

فزیک مقدماتی با نمره 111 و یا نمره فزیک در دوره دبیرستاه با گرید B ویا بالاتر.

محاسبات (ریاضیات 144 ویا 242)

میکروبیولوژی (230-220)

آناتومی یا فزیک (527-223)

Podiatry (DPM)

در این رشته که مخصوص امراض پا می باشد علاوه بر دروس اصلی رشته پزشکی که به آن اشاره شد باید از امتحان ورودی (Admission Test) متقاضیان ورود به این رشته استفاده کنند.

Veterinary Medicine (DVM)

برای وارد شدن به این رشته نیاز به گذراندن آزمون Graduate Record Exam و یا آزمون (VCAT) Veterinary Collage Admission Test  نیز است.

دروس مورد نیاز در این رشته:

بیو شیمی

ژنتیک (419 )

میکروبیولوژی (330)

امتحان ورودی Admission Test برای رشته های پزشکی MO / DO نیاز است. در کنار رشته های پزشکی, رشته Podiatry نیز نیاز به این آزمون دارد. این یک آزمون کامپیوتری است که در ماه های ژانویه و سپتامبربرگذار می شود.

Chiropractic (DC)

هرموسسه ای که ارائه کننده تحصیلات عالیه هستند، دارای پیشنیازهای خاص خود هستند. برای ورود رشته ارتوپدی نیاز به امتحان ورودی (Admission Test) نیست.

Dentistry (DDS)

برای این رشته علاوه بر دروس اصلی که در رشته پزشکی تدریس می شود و به آن اشاره کرده ایم، نیاز به  گذراندن دروس بیولوژی و بیو شیمی است. برای ورود به این رشته نیز نیاز به امتحان ورودی است.

Optometry (OD)

وارد شدن به این رشته نیاز به گذراندن پیش نیازهای کاملا متفاوت است. همچنین برای ورود به این رشته نیاز به امتحان ورودی است.

از دروس گذرانده شده مورد نیاز در این رشته:

محاسبات (ریاضیات 242)

میکروبیولوژی (330)

بیوشیمی (661-662-663-664)

فزیولوژی (111)